Ledelse

Torben Svendsen

Forstander

Mail: forstander@his-haslev.dk

Kia Mulbjerg Bægaard

Viceforstander

Underviser i: Kreativt valgfag og kristendom.

Mail: viceforstander@his-haslev.dk

Kontor

Lis Højgaard

Sekretær/bogholder

Mail: adm@his-haslev.dk

Tlf: 56 31 20 50

Pedel

Michael Pedersen

Underviser i innovation.

Kasper Müller

Skolemor

Mette Mørkeberg

Køkken

Mette Flindt

Køkkenleder

 

Charlotte Stillwanne Vilsted

Køkkenassistent

Rijen Mourad

Køkkenassistent

Lene Lykke

Kok

Lærere

Jeppe Blume Thøgersen

Hjemgruppelærer for Mint.

Underviser i: Håndbold, engelsk, hisam og har fysioterapi.

Michel Costa

Hjemgruppelærer for Grøn.

Underviser i: Fodbold, matematik og softball.

Preben Christensen

Hjemgruppelærer for Rød.

Underviser i: Fodbold og dansk.

Nicoline Geertsen

Hjemgruppelærer for Bordeaux.

Underviser i: Dansk, engelsk, dannelse, crossfit og gymnastik.

Leif Meier Andersen

Underviser i: Matematik, fysik/kemi, kristendom, basketball, hockey.

IT-ansvarlig.

Mike Poulsen

Hjemgruppelærer for Turkis.

Underviser i: Håndbold, matematik og innovation.

 

 

Lars Dalsgaard

Hjemgruppelærer for Hvid.

Underviser i: Matematik, dansk, historie/samfundsfag, spring og gymnastik.

Frederik Guld

Hjemgruppelærer for Blå.

Underviser i: Dansk, fodbold og musik.

Cecilie Czepluch

Hjemgruppelærer for Pink.

Underviser i: Danse/fitness, engelsk, kristendom, de 17 verdensmål og gymnastik.

Helle Petersen

Hjemgruppelærer for Orange.

Underviser i: Engelsk, dansk og kristendom.

Uddannelsesvejleder.

Edel Kjær Pedersen

Hjemgruppelærer for Violet.

Underviser i: Engelsk, krea og kristendom.

Uddannelsesvejleder.

Dorthe Christensen

Hjemgruppelærer for Rosa.

Underviser i: Engelsk, tysk, gymnastik og danse/fitness.

Uddannelsesvejleder.

David Christensen

Hjemgruppelærer for Lime.

Underviser i: Matematik, kristendom, de 17 verdensmål, spinning, svømning og volley.

Annegreta Bugtrup

Underviser i: Dansk, kristendom, psykologi og body balance.

Jakob Møller Sørensen

Hjemgruppelærer for Gul.

Underviser i: Volleyball, matematik og musik.

Rasmus Kjeldbjerg

Hjemgruppelærer for Lilla.

Underviser i: Volleyball, engelsk og kristendom.

Lasse Pilegaard Frandsen

Underviser i: Gymnastik