Ledelse

Torben Svendsen

Forstander

Mail: forstander@his-haslev.dk

Kia Mulbjerg Bægaard

Viceforstander

Underviser i: Kreativt valgfag og kristendom.

Mail: viceforstander@his-haslev.dk

Kontor

Lis Højgaard

Sekretær/bogholder

Mail: adm@his-haslev.dk

Tlf: 56 31 20 50

Pedel

Michael Pedersen

Underviser i innovation.

Skolemor

Kirsten Schmidt

Køkken

Lars Petersen

Køkkenleder

Mail: kokken@his-haslev.dk

Birthe Haack Hansen

Køkkenassistent

Charlotte Petersen

Køkkenassistent

Maria Brohammer Veith

Køkkenmedhjælper

Lærere

Jeppe Blume Thøgersen

Hjemgruppelærer for Mint.

Underviser i: Håndbold, engelsk, fysioterapi.

Thomas Mattsson

Hjemgruppelærer for Grøn.

Underviser i: Fodbold, matematik, musik, friluftsliv, løb og futsal.

Preben Christensen

Hjemgruppelærer for Rød.

Underviser i: Fodbold, dansk, dannelse, mountainbike.

Nicoline Geertsen

Hjemgruppelærer for Bordeaux.

Underviser i: Dansk, engelsk, crossfit og gymnastik.

Leif Meier Andersen

Hjemgruppelærer for Pink.

Underviser i: Matematik, fysik/kemi, basketball, hockey.

IT-ansvarlig.

Mike Poulsen

Hjemgruppelærer for Turkis.

Underviser i: Håndbold, matematik og innovation.

 

 

Lars Dalsgaard

Hjemgruppelærer for Blå.

Underviser i: Matematik, dansk, historie/samfundsfag, spring og gymnastik.

Karianne Gammelby

Underviser i: Engelsk, kristendom, innovation, fællesidræt, gymnastik og er hjemgruppelærer for Lilla.

Kommer 1/10

Underviser i: Fodbold og dansk

Helle Petersen

Hjemgruppelærer for Orange.

Underviser i: Engelsk, dansk og dannelse.

Edel Kjær Pedersen

Hjemgruppelærer for Violet.

Underviser i: Engelsk, kristendom, kreativt valgfag og mediefag.

Uddannelsesvejleder.

Dorthe Christensen

Hjemgruppelærer for Hvid.

Underviser i: Engelsk, tysk, gymnastik, svømning og danse/fitness.

Uddannelsesvejleder.

David Christensen

Hjemgruppelærer for Lime.

Underviser i: Matematik, fysik/kemi, kristendom, spinning, svømning og volley.

Annegrethe Bugtrup

Hjemgruppelærer for Rosa.

Underviser i: Dansk, kristendom, tysk, psykologi og drama.

Jakob Møller Sørensen

Hjemgruppelærer for Gul.

Underviser i: Volleyball, matematik og musik.

Amanda Luna Drewsen

Underviser i: Dans